Press centrum

Každá pomoc je vítaná. Jarní Sbírka potravin se uskuteční 22. 4.

Každá pomoc je vítaná: jarní Sbírka potravin se uskuteční 22. dubna

  • Kvůli složité situaci způsobené inflací a zdražováním výrazně narostl počet lidí, kteří se ocitli v tíživé životní situaci
  • Do pomoci lidem v nouzi se může zapojit každý už tuto sobotu 22. dubna

AVIZO: Dovolujeme si připomenout, že jarní kolo Sbírky potravin se koná v sobotu 22. dubna 2023. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží v 1540 obchodech po celé České republice. Už od 18. dubna lze po dobu 14 dnů darovat potraviny i drogerii také prostřednictvím on-line nákupů. Pomoc je určena zejména seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, hendikepovaným občanům nebo lidem bez domova.

Sbírka potravin je jednou z největších charitativních akcí v České republice a jsou do ní po celé zemi zapojeny tisíce lidí z řad dobrovolníků, zaměstnanců prodejen a neziskových organizací. Darované zboží se převeze do skladů potravinových bank, odkud se následně bude distribuovat přes jednotlivé charitativní organizace všem potřebným. Cesta pomoci je tak krátká a na místo určení se dostanou dary ve chvíli, kdy budou potřeba.

Sbírka potravin se od roku 2019 koná dvakrát ročně. Je celorepublikově organizována Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR a s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti a partnery z neziskového sektoru. Nad jarním kolem Sbírky potravin převzali záštitu ministr zemědělství Zdeněk Nekula a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Tímto si Vás dovolujeme pozvat na tiskové setkání, které se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 od 10 hodin v prostorách prodejny Tesco v NC Eden, U Slavie 1527/3, Praha 10. Na Vaše dotazy budou připraveni odpovídat

  • Věra Kovářová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR,
  • Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR,
  • Aleš Slavíček, předseda České federace potravinových bank.